2011 Çıkmış ÜDS Soruları ve Cevapları

2011 üds ilkbahar dönemi 20 mart pazar günü yapıldı. ÜDS ile ilgili olarak ösym tarafından bir açıklama yapıldı ve 2011 ilkbahar dönemi çıkmış üds soruları ve cevap anahtarı yayınlandı.
2011 ÇIKMIŞ ÜDS SORULARI VE CEVAP ANAHTARINI buradan indirebilirsiniz.
2011 ilkbahar dönemi üds ile ilgili ösym nin yaptığı duyuru aşağıdadır, duyurunun aslına buradan ulaşabilirsini.

2011 Üniversitelerarası Kurul Yabancı Dil Sınavı

(İlkbahar Dönemi) : Sınavın Uygulanması

2011 Üniversitelerarası Kurul Yabancı Dil Sınavı (İlkbahar Dönemi) 20 Mart 2011 Pazar günü 22 il merkezi ile Lefkoşa ve Bişkek’te yapılmıştır. Toplam 99.088 adayın başvurduğu sınav, 280 bina ve 3.573 salonda gerçekleştirilmiştir.

ÖSYM’nin, 5 Ekim 2010 tarihinde internet sitesinde kamuoyuna duyurduğu ve daha sonraki sürede de ulusal basında geniş yer alan sınav güvenliğini artırıcı tedbirlere ilave olarak bu sınavda ilk defa merkezimiz tarafından tespit edilen sınav salonlarında kamera ile kayıt yapılmış ve sınav sorunsuz olarak tamamlanmıştır.

Adaya özgü olarak hazılanmış soru kitapçığının kullanıldığı sınavın ana soru kitapçıkları ve cevap anahtarlarına aşağıdaki linkten erişilebilir.

Sınav sonuçları ÖSYM’nin internet adresinden açıklanacak, adaylara basılı sınav sonuç belgesi posta yolu ile gönderilmeyecektir.

Sınavın sorunsuz gerçekleştirilmesine katkı sağlayan ÖSYM çalışanlarına, sınav görevlilerimize, emniyet güçlerimize ve sınava katılan adaylara teşekkür ederiz.

Adaylara ve kamuoyuna duyurulur.

 Yorum Yapın