2011 YGS – Nufus Cüzdanı,Tc Kimlik, Fotograf!

2011 ygs ye nufus cüzdanı olmayan, nufus cüzdanında tc kimlik numarası olmayan veya nufus cüzdanında fotografı olan adaylar giremeyecekler. Bu sebeple adayların madur olmamaları için, il/ilçe nufus müdürlükleri 26 mart cumartesi günü açık bulunacak ve adayların ihtiyaçlarını karşılayacaktır. Konu ile ilgili ösym tarafından yapılan duyuru aşağıdadır, orjinaline ise buradan göz atabilirsiniz!

Nüfus Cüzdanı Olmayan/ Nüfus Cüzdanında T.C. Kimlik Numarası/Fotoğrafı Bulunmayan
2011-YGS Adaylarının Dikkatine

Merkezimizce sınavların uygulanmasına ilişkin alınan yeni güvenlik önlemleri uyarınca, sınavlarda adayların nüfus cüzdanı veya pasaportları dışında bir kimlik belgesi özel kimlik belgesi olarak kabul edilmemektedir. Ancak bu durum, sınavdan bir gün önce nüfus cüzdanını kaybeden adaylar için sorun oluşturmakta, bu durumdaki adayların, hafta sonu tatili olması nedeniyle yeniden nüfus cüzdanı edinemedikleri için, sınava girmeleri mümkün olmamaktadır.

Merkezimiz tarafından, 27 Mart 2011 tarihinde yapılacak 2011-Yükseköğretime Geçiş Sınavına (YGS) katılacak adaylardan nüfus cüzdanı olmadığı veya nüfus cüzdanında T.C. Kimlik Numarası, fotoğrafı bulunmadığı için sınava katılamayacak durumda olacak adayların mağdur olmamaları amacıyla; İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünden sınavın   yapılacağı sınav merkezlerinde 26 Mart 2011 Cumartesi günü, İl/İlçe Nüfus Müdürlüklerinin bu durumdaki adaylar için açık tutulması talep edilmiş, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünce bu talebimize olumlu görüş bildirilerek, sınavın   yapılacağı sınav merkezlerinde 26 Mart 2011 Cumartesi günü, İl/İlçe Nüfus Müdürlüklerinin açık tutulacağı belirtilmiştir.

YGS adaylarının kimlik belgesi nedeniyle bir hak kaybına uğramamaları, mağduriyet yaşamamaları amacıyla büyük bir özveri ile hafta sonu tatilini mesaiye ayıran Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü personeline teşekkür eder, tüm YGS adaylarına başarılar dileriz.

2011-YGS adaylarına duyurulur.

 

 
1 Yorum yapılmış 2011 YGS – Nufus Cüzdanı,Tc Kimlik, Fotograf!

Avatar

27 Mart YGS – Nufus Cüzdanı,Tc Kimlik ve Fotograf! | ÖSYM

24 Mart 2011 Saat 11:06 pm hh

[…] karşılayacak, konu ile ilgili ösym tarafından yapılan duyurunun aslı ve konunun detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.Tüm adaylara başarılar dileriz! ösym […]

Yorum Yapın