Sınav Salonlarında Kamera ile Kayıt

ÖSYM‘nin sınav güvenlik önlemleri kapsamında aldığı kararlar neticesinde 2011 yılında yapılan sınavlarda kamera ile kayıt dönemi başlıyor. Tabiyki tüm sınav salonlarına kamera koymak şuan için imkansız gözüktüğünden ilk olarak ösym nin belirleyeceği ve hangi sınav merkezinde uygulanacağını kimsenin bilmediği salonlara kamera yerleştirilecek sınavın kurallara uygun bir şekilde gerçekleşip gerçekleşmediği tespit edilmeye çalışılacak. Konu ile ilgili ösym tarafından yapılan duyuru ise şöyle;

Sınav Salonlarında Kamera ile Kayıt Uygulaması
ÖSYM 2011 yılından itibaren gerçekleştireceği sınavlarda, sınav güvenlik önlemlerinin bir parçası olarak sınav salonlarında kamera ile kayıt uygulamasını başlatmıştır.

Merkezimizin her sınav için tespit edeceği, sınav merkezi, bina ve salon numarası bilgisi gizli tutulacak ve sınav salonlarında sınav süresince kamera ile kayıt alınacaktır. Kamera ile kayıt, sadece sınavın güvenli ve kurallara uygun bir şekilde gerçekleşip gerçekleşmediğini tespit etmek amacıyla yapılacaktır. Kayda alınan görüntüler, ÖSYM dışında, yargı organları hariç, hiçbir kişi, kurum ve kuruluşla paylaşılmayacaktır.

Adaylara ve kamuoyuna önemle duyurulur.

 
1 Yorum yapılmış Sınav Salonlarında Kamera ile Kayıt

Avatar

Sınavlar Kamera ile İzlenecek! | ÖSYM

17 Mart 2011 Saat 1:59 pm hh

[…] kayıtlarını alacak, konu ile ilgili ösym tarafından yapılan açıklama ve detaylar için buraya göz atınız. […]

Yorum Yapın