YGS’ye Götürülecek Belgeler Neler?

2011 YGS 27 mart pazar günü yapılacak. Sınavın yapılmasına çok az bir zaman kaldı ancak pek çok aday henüz sınav giriş belgesinin adresine gelmeyeceğini dahi bilmiyor, bilenlerin de bir kısmı şifre yada site sorunları sebebi ile çıktı alamıyor.Bu sebeple pek çok aday sınava giremeyecek gibi gözüküyor, söylemesi bizden!
YGS ye girerken yanınızda götürmeniz gereken belge-eşyalar nelerdir?

  • Adayların sınava gelirken Sınava Giriş Belgesi ile birlikte nüfus cüzdanı veya pasaportunu yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. Bunların dışındaki hiçbir kimlik belgesiyle sınava girilmesi mümkün değildir. Nüfus Cüzdanı fotoğraflı ve TC Kimlik Numarası yazılı olmalıdır. Üzerinde fotoğraf veya T.C. Kimlik Numarası bulunmayan nüfus cüzdanları kabul edilmeyecektir.
  • Sınava Giriş Belgesi adayların adresine gönderilmeyecektir. Adaylar ÖSYM’nin internet adresinde bulunan Aday İşlemleri Sisteminden (http://ais.osym.gov.tr) kendi şifreleri ile bu belgelerini edineceklerdir. Belge renkli veya siyah beyaz olabilir.YGS ye kimlik ve kendi alacağınız çıktı dışında hiçbir belge götürmenize gerek ve izin yok!
    Ayrıca yanınızda yiyecek, içeçek, şekerleme, kağıt, kalem,silgi, saat, takı, bozuk para veya herhangi bir metal eşya götürmeniz yasak.
    **Sınavda her adaya ÖSYM tarafından iki kalem, bir silgi ve bir kalemtıraştan oluşan bir kırtasiye seti ve şeker verilecektir. Bu nedenle adayın yanında yiyecek, içecek vb. tüketim malzemeleri getirmesi yasaktır. Ancak, şeffaf şişe içinde su getirilebilecektir.

    2011 YGS sınavda dikkat edilmesi gereken tüm hususlara BURADAN göz atabilirsiniz.

 
3 Yorum yapılmış YGS’ye Götürülecek Belgeler Neler?

Avatar

YGS de Dikkat Edilmesi Gerekenler!

24 Mart 2011 Saat 1:55 pm hh

[…] için sınavda dikkat edilmesi gereken hususları bir kez okumalarını öneriyoruz, YGS ye götürülecek belgelere ise buraya tıklayarak göz atabilirsiniz. YGS de Dikkat Edilmesi Gereken […]

Avatar

YGS ye Götürülecek Belgeler | ÖSYM

24 Mart 2011 Saat 2:09 pm hh

[…] nin belirtmiş olduğu sınava götürülecek belgelere buradan göz atabilirsiniz.(mutlaka […]

Avatar

Oyun Videoları

25 Mart 2011 Saat 4:33 pm hh

çoğu insan daha çıktı bile almadı bende çıktıyı geç alanlardanım bence çıktı alamayan insan sayısı çok olduğu için sorun olamz herhalde 😀

Yorum Yapın