2011 Çıkmış KPDS Soruları

2011 ilkbahar dönemi KPDS 22 mayıs pazar günü yapıldı. ÖSYM tarafından 2011 KPDS nin uygulanması ile ilgili bir duyuru ve 2011 ilkbahar dönemi çıkmış KPDS soruları yayınlandı. ÖSYM tarafından yayınlanan duyuru aşağıdadır, 2011 çıkmış KPDS soruları buraya tıklayarak yada aşağıdaki linklerden indirebilirsiniz.

2011-
Kamu Personeli Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı  (KPDS)

 İlkbahar Dönemi: Sınavın Uygulanması

2011-Kamu Personeli Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (KPDS) İlkbahar Dönemi 22 Mayıs 2011 tarihinde 15 il merkezi ile Lefkoşa’da yapılmıştır.

Sınav, Almanca, Arapça, Bulgarca, Çince, Danimarkaca (Danish Dili), Ermenice, Farsça, Fransızca, Gürcüce, Hollandaca (Dutch Dili), İngilizce, İspanyolca, İtalyanca, Japonca, Korece, Lehçe, Macarca, Portekizce, Rumence, Rusça, Sırpça, Ukraynaca (Ukraince) ve Yunanca olmak üzere 23 dilde yapılmıştır. Almanca, Arapça, Bulgarca, Farsça, Fransızca, İngilizce, İspanyolca, İtalyanca, Rusça ve Yunancadan yapılan sınavlarda çoktan seçmeli 80 soru sorulmuştur. Diğer dillerde sınav Türkçeye ve yabancı dile çeviri şeklinde yapılmıştır. Sınava toplam 136.354 aday başvurmuş; sınav, 373 bina ve 5570 salonda gerçekleştirilmiştir.

Sınavların ana soru kitapçıkları ile cevap anahtarına aşağıdaki  bağlantıdan erişilebilir.

Sınavın sorunsuz gerçekleştirilmesine katkı sağlayan ÖSYM çalışanlarına, sınav görevlilerimize, emniyet güçlerimize ve sınava katılan adaylara teşekkür ederiz.

Adaylara ve kamuoyuna duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI

2011-KPDS İLKBAHAR DÖNEMİSORU KİTAPÇIKLARI VE YANITLARI
SINAV TARİHİ: 22.05.2011
 Almanca Testi ve Cevap Anahtarı
 Arapça Testi ve Cevap Anahtarı
 Bulgarca Testi ve Cevap Anahtarı
 Farsça Testi ve Cevap Anahtarı
 Fransızca Testi ve Cevap Anahtarı
 İngilizce Testi ve Cevap Anahtarı
 İspanyolca Testi ve Cevap Anahtarı
 İtalyanca Testi ve Cevap Anahtarı
 Rusça Testi ve Cevap Anahtarı
 Yunanca Testi ve Cevap Anahtarı

2011-KPDS İlkbahar Dönemi Soru Kitapçıkları ve Cevap Anahtarları

 

 Yorum Yapın