2011 LYS Sınav Giriş Belgesi

2011 LYS sınav giriş belgeleri adreslere gönderilmeyecek. Adaylar tarafından merakla beklenen sınav giriş yerleri de, ösym tarafından internet üzerinden yayınlanacak. Sınava girecek olan adayların sınav giriş belgelerini nasıl edinecekleri ve sınav giriş yerlerini nasıl öğrenecekleri ösym tarafından yapılan bir duyuru ile belirtildi.Duyurunun konu ile ilgili olan kısmı şöyle;

 • Sınava Giriş Belgesi: Posta yolu ile hiç bir adaya Sınava Giriş Belgesi gönderilmeyecektir. Bu nedenle, 2011-Lisans Yerleştirme Sınavlarına (2011-LYS) girecek adaylar Sınava Giriş Belgelerini sınavlardan önce ÖSYM’nin ilgili internet sitesi olan http://ais.osym.gov.tr’den T.C. kimlik numaralarını ve kişisel şifrelerini girerek edinebileceklerdir. Adayın girmek istediği her bir sınav için ayrı ayrı edinilecek olan Sınava Giriş Belgesinde ve ekinde adayların dikkat etmesi gereken hususlar ve sınavlarda uyması gereken kurallar detaylı biçimde açıklanacaktır. Adayların Sınava Giriş Belgelerini sınavdan önce mutlaka edinmesi, belgede belirtilen konulara dikkat etmesi ve sınava bu belgelerle girmesi gerekmektedir.

  Adaylar kesinlikle adreslerine LYS Giriş belgesi beklemesinler ve sınava girmeden önce sınav giriş belgelerini çıkarmayı unutmasınlar.
  Konu ile ilgili soru, görüş ve önerilerinizi yorum kısmında belirtebilirsiniz, başarılar!

 • 


  2 Yorum yapılmış 2011 LYS Sınav Giriş Belgesi

  Avatar

  tolga

  01 Haziran 2011 Saat 3:58 pm hh

  ne zaman açıklanacak sınav yerleri onu arıyoruz bunları zaten biliyoruz

  Avatar

  Yavuz

  02 Haziran 2011 Saat 3:20 am hh

  Tamam herseyi anladikta ne zaman aciklanacak onu soleyin.

  Yorum Yapın