Olgunluk Sınavı

YÖK başkanının yaptığı açıklamaya göre artık YGS iptal ediliyor yani kaldırılıyor ve YGS nin yerine Olgunluk Sınavı geliyor.Olgunluk sınavı ile ilgili merak edilen tüm bilgilere aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.
Olgunluk Sınavı Nedir?
http://www.osym-tr.com/2011/05/olgunluk-sinavi-nedir/
Olgunluk Sınavı Ne Zaman-Nasıl Yapılacak?
http://www.osym-tr.com/2011/05/olgunluk-sinavi-ne-zaman-nasil-yapilacak/
Olgunluk Sınavına Kimler Girecek?
http://www.osym-tr.com/2011/05/olgunluk-sinavina-kimler-girecek/

Olgunluk Sınavı ile ilgili olarak, Olgunluk Sınavı Nedir, Olgunluk Sınavı Ne Zaman YApılacak, Olgunluk Sınav Konuları, Olgunluk Sınavına Kimler Grecek, Olgunluk Sınavına Kimler Girebilecek, Olgunluk Sınavı Kimler İçin Yapılacak, Olgunluk Sınav Sistemine Ne Zaman Geçilecek, Olgunluk Sınavı Nasıl Yapılacak gibi konularda buradan bilgi alabilirsiniz.
4 Yorum yapılmış Olgunluk Sınavı

Avatar

Åžeyma

20 Mayıs 2011 Saat 7:20 pm hh

11. sınıf eşitağırlık öğrencisiyim. böyle bir sınav sistemi geliyorsa ve şuanki lise 3 öğrencilerine uygulanacaksa bu büyük bi haksızlık olacaktır. Öğrenciler kobay yerine koyuluyor. Bir çoğumuz okulda Mat2 Fen2 yapamadığımız için ygs sınavına göre yerleşmeyi düşünüp sadece bu sınava çalışıyoruz. Şuan ben 1. bölüm çalışmaya başladım bile. şimdi bana olgunluk sınavı getirip 4yıllık lise müfredatı sorarsanız benden mat2 yapmamı beklemeyin. zaten kararımı verip sadece 1. bölüme hazırlanacaktım bu yaptıklarınızla öğrenciye eğitimden soğutuyorsunuz ! uygulanacaksa da 2013 sonrasında uygulanmalı 1994 doğumlulara vurmamalı bu sınav.  

Avatar

irem

01 Temmuz 2011 Saat 9:53 am hh

allah kahretsin hepinizi beee bu ne yaa bende 1995 doğumluyum eğer bu sınav bana denk gelirse intihar ederim söyliyyim…

Avatar

irem

01 Temmuz 2011 Saat 9:57 am hh

sonunda psikopat ettiniz bizi sevinin şimdi

Avatar

hafize

17 Temmuz 2011 Saat 12:29 pm hh

ya ben çok sinir oluyorum bu sistem değişikliklerine yaa…. yeter artık zaten ygs de yeni gelmişti onun sistemine yeni alıştık derken bide olgunluk sınavı cıktı! bu ne yaa…. ben fen bölümü öğrencisiyim bana edebiyat falan sorulursa nası yapmamı düşünüyolar acaba..ve ingilizcede çıkarsa YUH dıycem artık..maskot muyuz biz be… madem tüm liseyi sorcaktınız niye bize bölüm seçtirdiniz hepsini gösterseydiniz …..sadece fen alanındayım ben ne biliyim coğrafyayı tarihi!!!! yazık ya!

Yorum Yapın