2011 – 2012 Açıköğretim Kayıt Tarihleri

2011 – 2012 yılında açıköğretime yazılmak isteyen arkadaşlar elini çabuk tutsunlar. Açıköğretim sistemi daha çok hem okuyup hemde çalışmak isteyen öğrencilerin tercih ettiği bir eğitim sistemidir. Harç ücretlerinin biraz yüksek olduğu iddia edilsede çoğu öğrenci sırf askerliği ertelemek için bile açıköğretimden okumaktadır. Açıköğretim aslında kazanılması en kolay okullardan bir tanesidir. Ya meslek lisesi mezunusunuzdur ve direk geçiş yaparsınız yada öss sınavına girerek aldığınız puan doğrultusunda istediğiniz bölüme gidersiniz.

Bu yıl açıköğretm fakültesinde Dönemlik-Kredili sistemde eğitim öğretim yapılacaktır. Dönemlik Kredili sistem nedir diye soracak olursanız her dönem aldığınız krediler toplanacak ve sınıfı geçmek için yeterli krediye sahipseniz sınıfı gecebıleceksınız eskisi gibi armut piş ağzıma düş değil yani.

2011 – 2012 Açıköğretim sistemini öss puanı ile kazanan öğrencilerin kayıtları 12 eylül – 23 eylül arasında yapılacaktır. Bu programa kayıt olan öğrencilerin ise güz döneminde kayıt yenileme tarihleri 17 ekim – 27 ekim olarak belirlenmiştir.Yorum Yapın