Yurt ve Kredi başvuru tarihleri

 Yurt ve Kredi başvuru tarihleri


Yurt ve Kredi başvuru tarihleri

YURTKUR Genel Müdürlüğünden Yurt ve kredi başvuru tarihleri açıklandı.

Yurtkur Genel Müdürü Hasan Albayrak imzasıyla Yurtkur’un web sitesinde yayınlanan duyuruda şunlara yer verildi.

2012-2013 eğitim öğretim döneminde Yurtkur’a ait yurtlarda kalmak, başbakanlık bursu, öğrenim ve katkı kredisi başvuru tarihleri ile ilgili bilgiler aşağıda açıklanmıştır.
2012-2013 eğitim ve öğretim yılında Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavına girerek bir yüksek öğretim programına girmeye hak kazanmış olan öğrencilerin yurt, burs, öğrenim ve katkı kredisi başvuruları; ÖSYM tarafından üniversite yerleştirme sonuçlarının açıklandığı tarihten sonra başlayacaktır.

Bu konuda;

-Halen bir yüksek öğretim kurumuna devam eden ara sınıf (ön lisans, lisans, ve yüksek lisans) öğrencilerinin yurt, burs, öğrenim ve katkı kredisi başvuru tarihleri 02 Temmuz- 05 Ağustos 2012 (05 Ağustos 2012 dahil) arasındadır.
-Yüksek lisans, doktora, ön kayıt ve özel yetenek sınavı ile yüksek öğretim programlarına giren öğrencilerin başvuruları 17 Eylül-07 Ekim 2012 (07 Ekim 2012 dahil) tarihleri arasındadır.
Başvurular Yurtkur’un www.kyk.gov.tr adresindeki internet sitesi üzerinden yapılacaktır.

-Yurtkur’a ait  yurtlarında barınmakta iken devam ettikleri öğretim kurumlarını uzatarak normal eğitim süresi içerisinde bitiremeyen (artık yıl) öğrencilerinin yurt başvuruları ise kaldıkları yurt müdürlüklerine bizzat 10-23 Eylül( 23 Eylül 2012 dahil) tarihleri arasında yapmaları gerekmektedir.
Yurtkur’a ait asıl listeden yurtlara girmeye hak kazanan öğrencilerin yut kayıtları 3-14 Eylül 2012 (14 Eylül 2012 dahil) tarihleri arasında yurt müdürlüklerinde bizzat yapılacaktır.
Yedek listeden Yurtkur’a ait yurtlara girmeye hak kazanan öğrencilerin kesin yurt kayıtları 17 Eylül 2012 tarihinden itibaren başlayacaktır.

Bu tarihten itibaren sonraki her pazartesi günü ilan edilecek olan yedek listedeki öğrencilere 5’er gün kayıt süresi hakkı verilecektir.

Başvurularla birlikte Yurtkurt’a ait yurtlar 10 Eylül 2012 tarihinde hizmete açılacaktır.Yorum Yapın