2012-KPSS Lisans’da flaş açıklama

KPSS'de Demir'den Flaş açıklamaÖğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanı Prof. Dr. Ali Demir, 2012-KPSS Lisans sonuçlarına ilişkin medyada çıkan haberler hakkında açıklama yaptı.

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Ali Demir, bazı basın yayın organları ve farklı internet sitelerinde, 7-8 Temmuz 2012 tarihlerinde yapılan 2012 Kamu Personel Seçme Sınavı (2012-KPSS Lisans) sonuçlarına ilişkin yer alan haberlerin ÖSYM’de azimle oluşturulmaya çalışılan güven ortamını yok etmeye yönelik olduğunu ifade etti.

Bazıları KPSS kaldırılsın istiyor

ÖSYM Başkanı Demir yaptığı açıklamada bazı grupların basın yayın organları ve internet siteleri aracılığıyla ÖSYM ve KPSS’nin tartışarak KPSS’nin kaldırılması yönünde bir kamuoyu oluşturmaya çalıştıklarını söyledi.

Sınava yönelik sahtecilik işlemlerini emniyet güçleri sınav günü engellemişti

ÖSYM Başkanı Demir açıklamasında sınav güvenliğini sağlayan emniyet güçleri tarafından sınava yönelik sahtecilik, başkasının yerine girme çalışmaları engellenmiştir. Bunları yapmak isteyen bir çok kişi yakalanmıştır ifadelerine yer verdi.

Sonuçlar geç kalmadı

Demir sınav sonuçlarının farklı değerlendirme grupları tarafından değerlendirildiğini söyledi. Açıklamasında bütün bu süreçler göz önüne alındığında sonuçların açıklanmasında bir gecikmenin olmadığı ve sonuçların belirlenen sürede açıklandığını söyledi.

ÖSYM azimli yürüşüne devam edecektir

ÖSYM’nin bütün bilgileri şeffaflık içerisinde kamuoyuyla paylaştığını söyleyerek ÖSYM’yi şeffaf olmamakla suçlamak bir art niyet göstergesidir dediYorum Yapın