2012 KPSS Ortaöğretim Önlisans Sınav Giriş Belgeleri Ne Zaman Gelir?

2012 KPSS Ortaöğretim Önlisans Sınav Giriş Belgeleri Ne Zaman Gelir ?

2012 KPSS Ortaöğretim Önlisans Sınav Giriş Belgeleri Ne Zaman Gelir ?

Ön lisans düzeyindeki KPSS sınavı 22 Eylül 2012 tarihinde Cumartesi sabah yapılacak. Ortaöğretim düzeyinde ise 23 Eylül 2012 tarihinde yapılacak.

KPSS Ortaöğretim Önlisans  sınav giriş belgeleri ise (Lise ve 2 Yıllık Üniversite Mezunları)  ÖSYM tarafında sınava girecek olanların adreslerine gönderilmiyor. Bu yüzden sınava girecek olanlar sınav giriş belgelerini sınav tarihinden önce (https://ais.osym.gov.tr/default.aspx) girerek sınav giriş belgesini almaları gerekmektedir. Bu belgeyi yazıcıdan çıkartarak sınava girerken yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

KPSS Lisans sınavı sınav yerinizi gösteren sınav giriş belgeleri genelde sınav tarihinden 7-10 gün önce Aday İşlemleri Sistemi sayfasında açıklanır.

KPSS Ortaöğretim Önlisans giriş belgenisi ni Aday İşlemleri Sistemi ne girerek almanız gerekmektedir. Sınav Giriş yerleri ÖSYM’nin sitesindeki  Aday İşlemleri Sistemi nde (büyük ihtimal 16 Eylül tarihinde açıklanacaktır.

TC Kimlik No ve ÖSYM şifrenizle ÖSYM Aday İşlemleri Sistemine giriş yaparak giriş belgelerinizi yazıcıdan çıkartarak sınava giderken yanınıza alınız.Yorum Yapın