2012 KPSS Ortaöğretim Soru ve Cevapları

2012 KPSS, 2012 KPSS Ortaöğretim 2012 KPSS Ortaöğretim Soru ve Cevapları2012 KPSS Ortaöğretim Sınavı, 2012 KPSS Ortaöğretim Soru ve Cevapları ne zaman açıklanır ile ilgili ayrıntılı bilgilere yazımızdan ulaşabilirsiniz.

2012 KPSS Ortaöğretim Soru ve Cevapları

2012 KPSS Ortaöğretim Soru ve Cevapları

ÖSYM tarafından düzenlenen 2012 KPSS Ortaöğretim Sınavı 23 Eylül 2012 günü yapılmıştı.Sınavdan sınava giren bazı öğrenciler sınav sorularını farklı yerlerde paylaştılar. Ama ÖSYM sınav sorularınınn  erkenden paylaşılması konusunda aşırı dikkatli.

Sınav sorularını yayınlayan, paylaşanlar hakkında gerekli işlemleri ÖSYM başlattığını duyurdu. Bu yüzden bu soruları şimdilik biz depaylaşmıyoruz. ÖSYM, 2012 KPSS Ortaöğretim Soru ve Cevapları‘nı osym.gov.tr de yayınladığı zaman biz de soruları sizlerle paylaşacağız.

Bu konuyu takip etmenizi tavsiye ediyoruz.

2012 KPSS Ortaöğretim Soru ve Cevapları Tıklayınız

 

2012 KPSS Ortaöğretim Sınavı Türkçe Soruları

2012 KPSS Ortaöğretim Sınavı‘nda Türkçe soruları genelde kolay sorulardı. Dil bilgisi soruları çok az tutulmuştu. 1 soru anlatım bozukluğundan sorulmuştu. Türkçe testi Ağırlıklı olarak Kelime ve Cümlede anlam sorularıyla birlikte Paragraf sorularından oluşmaktaydı.

2012 KPSS Ortaöğretim Sınavı Matematik Soruları
2012 KPSS Ortaöğretim Sınavı Matematik Soruları genel olarak normalin altı seviyesindi. Matematik 1 sorularını kapsayan testte ağırlıklı olarak problem soruları sorulmuştu. Bununla birlikte, rasyonel sayılar, karakök gibi temel matematik konularından sorular sorulmuştu.

2012 KPSS Ortaöğretim Sınavı Tarih Soruları
2012 KPSS Ortaöğretim Sınavı Tarih Soruları nda yoruma dayalı sorulardan çok bilgi ağırlıklı sorular sorulmuştu. Bu da soruların yapılma oranlarını düşürecek ve sapma oranlarını artıracaktır. Soruların zorluk seviyeleri genel olarak normalin üstündeydi.

2012 KPSS Ortaöğretim Sınavı Çoğrafya Soruları
2012 KPSS Ortaöğretim Sınavı Çoğrafya Soruları  nın zorluk seviyeleri genel olarak normalin üstündeydi. Soruları ağırlıklı olarak bilgi soruları oluşturmaktaydı. Bu da Çoğrafya testindeki yanlış sayısını artıracaktır. Çoğrafya testinde neti yüksek olanlar sapma oranları sayesinde daha yüksek puan alacaktır.

 Yorum Yapın