AÖF Dönemlik Kredili Sistem Kılavuzu

AÖF Dönemlik Kredili Sistem Kılavuzu

AÖF Dönemlik Kredili Sistem Kılavuzu

AÖF tarafından web sitelerinde AÖF Dönemlik Kredili Sistem Kılavuzu yayınlandı.

AÖF öğrencileri için dönemlik kredili sistem hakkında bilgiler içeren, sınıf geçme eşikleri ve notların hesaplanmasını açıklayan AÖF Dönemlik Kredili Sistemi kılavuzu na ulaşmak için lütfen aşağıdaki linke tıklayınız.

 

AÖF Dönemlik Kredili Sistem Kılavuzu

 

Dönemlik-Kredili Sistem nedir?

Bu yazımızda Dönemlik kredili sistem nedir sorusuna cevap vereceğiz.

Dönemlik kredili sistem AÖF ‘de verilen derslerin dönemlik olarak belirlendiği gösteren bir sistemdir. Ayrıca bir eğitim öğretim yılının güz ve bahar dönemlerinden oluştuğunu gösterir. Bu sistemde güz ve bahar döneminde bir ara sınav ve bir de dönem sonu sınavı yapılmaktadır. Bu eğitim sisteminde yaz okulu bulunmamaktadır.

Öğrenciler derslere devam edebilmek, öğrenci haklarından yararlanabilmek için her dönem yeniden belirli tarihler arasında kayıt yenilemesi yaparlar.

Kayıt yenileme tarihleri arasında öğrencilerin AÖF ‘nin belirlediği atanan dersleri daha sonra ilgili dönemde almak üzere azaltabildiği veya ilgili üst dönemden 45 (European Credit Transfer System) ECTS krediyi geçmeyecek şekilde ders ekleyebildiği bir sistemdir.

Bu sistemde dersler programda kapladıkları süreye ve gerektirdiği çabaya göre kredilendirilir. Bu dersleri başarılı bir şekilde bitirebilmek için AÖF tarafından belirlenmiş olan zorunlu kredi miktarının tamamlanması gerekmektedir. Bu zorunlu kredileri tamamlayan öğrenciler bu sistemden mezun olur.Yorum Yapın