Harçlar gitti, eğitim gideri geldi

Harçlar gitti, eğitim gideri geldi

Harçlar gitti, eğitim gideri geldi

Üniversite harçları Bakanlar Kurulu kararıyla kaldırılmıştı. Herkes artık harç ücreti ödemeyeceğini düşünürken bu uygulamanın sadece 1. öğretimleri kapsadığı açıklandı. Bunun üzerine 2. öğretim okuyanlar bu ayrımcılığa büyük tepki göstermişti.

Aynı şekilde okulunu uzatanlar da harç ücretlerinin kaldırılmasından yararlanamıyor. Yani yapılan bu değişiklik yarım yamalak yapılmıştı.

Son olarak Açıköğretim Fakültesi öğrencileri de bu uygulamadan dolayı isyan etti. Açık öğretim okuyanlar, yeni dönem kayıtları için ÖSYM merkezlerine gidince büyük süprizle karşılaştılar.

Harçların kaldırılmasına sevinen Açıköğretim Fakültesi öğrencileri, önceki yıllarda verdikleri harç parasının 250 liranın 205 TL’sini harçların kaldırılmasına rağmen ödemeleri gerektiklerini görünce isyan ettiler.

Açıköğretim öğrencilerinden istenen bu 205 TL’nin kitap vs giderler için ‘Öğretim Gideri Ödemesi’ adı altında alındığı açıklandı.

 
1 Yorum yapılmış Harçlar gitti, eğitim gideri geldi

Avatar

Erdoğan FIRAT

12 Eylül 2012 Saat 6:58 am hh

Ne için süpriz yaşadırlar merak ediyorum. Harç ücretleri kaldırıldığı için bu eğitim giderini getirmediler ki! Bu ücreti geçen sene ben ödedim. Ben gibi açık öğretim okuyan herkes ödedi. Yani bu eğitim gideri harç kaldırıldı onun yerine getirildi gibi bir durum neden oluşturuyosunuz ?

Yorum Yapın