Lise Son Tek Ders Sınavları 2012

Lise Son Tek Ders Sınavları 2012

Lise Son Tek Ders Sınavları 2012

Milli Eğitim Bakanlığı Lise de son tek dersi kalanlara sınav hakkı verdi. Biz de sizlere bu yazımızda Lise Son Tek Ders Sınavları 2012 hakkında geniş bir bilgi sunacağız. Tek ders sınavı na girecek bütün arkadaşlara başarılar dileriz.

MEB liseden tek dersten kaldığı için okuldan mezun olamayanlar için tek ders sınav hakkı verdiğini açıkladı.

Milli Eğitim Bakanlığı  tarafından meb.gov.tr de yayınlanan genelge aşağıdadır.

 

  • Ortaöğretim kurumlarının 2011-2012 eğitim-öğretim yılı başarı durumları ile ilgili ilgi (a) Yönetmelik hükümleri çerçevesinde yapılan değerlendirme sonucunda; az sayıda da olsa son sınıf öğrencilerinin tek dersten başarısızlıkları nedeniyle mezun olamadıkları tespit edilmiştir.Bu itibarla; ilgi (a) Yönetmelik hükümleri gereğince Eylül ayında gerçekleştirilen sorumluluk sınavları ile ilgi (b) Genelge doğrultusunda yapılan sınavlardan sonra tek dersten başarısızlığı nedeniyle ortaöğretim kurumlarından mezun olamayan son sınıf öğrencileri,başarısız dersinin hangi sınıfa ait olduğuna bakılmaksızın valiliklerce belirlenecek tarihlerde sınava alınacaklardır.

    Bilgilerinizi ve konunun en hızlı şekilde ilinizdeki ortaöğretim kurumu müdürlüklerine duyurularak, gereğinin yapılmasını rica ederim.Yorum Yapın