AÖF Ders Ekle Sil İşlemleri Nasıl Yapılır

AÖF Ders Ekle Sil İşlemleri, Aöf Ders Ekleme İşlemleri, Aöf Ders Silme İşlemleri, Açıköğretim Ders Ekleme İşlemleri, Açıköğretim Ders Silme İşlemleri, AÖF Ders Ekle Sil İşlemleri Nasıl Yapılır hakkında merak ettikleriniz bu yazımızdadır.

AÖF Ders Ekle Sil İşlemleri Nasıl YapılırAÖF 2012 – 2013 Akademik yılı içerisinde ders ekleme ve silme işlemleri yapılmaya başlandı.

AÖF okuyan öğrenciler AÖF Ders Ekle Sil İşlemleri’ni 22 Ekim 2012 – 16 Kasım 2012 tarihleri arasında yapmak zorundalar.

AÖF Ders Ekle Sil İşlemleri biraz karışık bir işlem. Bu yüzden sizlere AÖF Ders Ekle Sil İşlemleri’ni ayrıntılı olarak anlatmaya çalışacağız.

Video olarak da AÖF Ders Ekle Sil İşlemleri Nasıl Yapılır size göstermeye çalışacağız. Gene de merak ettiklerinizi bize sorabilirsiniz.

1- Öncelikle aşağıdaki sayfayı açınız.

https://kayit.anadolu.edu.tr/BasvuruYeni/BasvuruAnaSayfa.aspx

2- Açılacak olan sayfada Kayıt Yenileme seçeneği en altta sol taraftadır. Açılan kısıma TC Kimlik Numaranız ve AÖF şifrenizle giriş yapmanız gerekmektedir.

 3- Önünüze çıkacak olan bütün açıklamaları dikkatle okumanızı tavsiye ediyoruz. Bu açıklamalar sizin için çok fazla öneme sahiptir.

 4- Bu sayfada önünüze iki tane tablo gelecektir. Birinci tablo ders ekleme tablosu diğer ise ders silme tablosudur. Bu ders silme tablosunda alacağınız kredi sayısınıda görebileceksiniz.

5- AÖF okuyan öğrenciler toplamda 45 kredilik ders alma hakkına sahiptirler. Bu kredi bölüm/fakültelerde farklılık göstermemektedir.

6- Yapmanız gereken işlemleri dikkatli bir şekilde tamamlamanız gerekiyor. Bütün işlemleri tamamladıktan sonra sayfadaki İLERİ seçeneğine tıklayarak ders listenizi onaylayınız.

7- AÖF Ders Ekle Sil İşlemleri‘nizi yaptıktan hemen sonra bir pdf dosyasında ödeme bilgileriniz gözükecektir. Bankaya bu ödemeyi yapana kadar bu listede her türlü değişikliği yapabilirsiniz. Ödemeyi yaptıktan sonra bu listede her hangi bir değişiklik yapmanız mümkün değildir. Bu yüzden ödemeyi yapmadan önce ders listenizi son bir kez daha gözden geçirerek kesinleştiriniz.

AÖF Ders Ekle Sil İşlemleri Nasıl Yapılır hakkında merak ettiğiniz diğer konuları yorumlar kısmından bizlere sorabilirsiniz.
5 Yorum yapılmış AÖF Ders Ekle Sil İşlemleri Nasıl Yapılır

Avatar

murat

01 Kasım 2012 Saat 7:12 am hh

mrb bi soru daha kamu yönt. 3 sınıfa geçiş yaptım ders seçiyomuyum bana altı ders verilmiş dedilerki parayı yatımadan ders ekleyebilir yada çıkarabilirsin dediler bu ne kadar dogru acaba?

Avatar

abdulkerim

01 Kasım 2012 Saat 4:58 pm hh

evet parayı yatırmadan ders ekleme çıkarma işlemi yapabilirsiniz.
http://www.osym-tr.com/2012/10/aof-ders-ekle-sil-islemleri-nasil-yapilir/
buradan bakabilirsiniz.

Avatar

şükran

12 Kasım 2012 Saat 9:52 am hh

mrhaba bende kamu 3 e geçtimde 2 den 2 dersim kalmıştı fakat eklencek dersler arasında gözükmüyor. videodaki gibi bi sayfada açılmıor zaten dönem derslerinin ekli olduğu bi sayfa açılıyor. parayı yatırınca gözükür mü ki ya… yatıranlar varsa bi aydınlatsın bizi :)

Avatar

ebru

10 Mart 2013 Saat 11:19 am hh

ders ekle sil işlemi yapmak istiyorum ama güz döneminin bütün derslerini vermeme rağmen mat iki eklendiği için tam olarak ders seçemiyorum bu haksızlığa bir çözüm bulunabilirmi çünkü çok geç ve zorlanarak geçtim daha fazla zaman geçmesini istemiyorum bir çözüm bulunursa çok sevinirim çü
nkü kredi doldurma şansım var

Avatar

ebru

10 Mart 2013 Saat 11:19 am hh

bernim üçden ders alma gibi birşensım olmnasını rica ediyorum müşkül durumdayım

Yorum Yapın