2013 KYK Kredi Sonuçları

KYK 2013 KYK Burs Sonuçları açıklandı. Sonuçlara 

2013 KYK Kredi Sonuçları 

ndan ulaşabilirsiniz.


Türkiye’de bir çok kurum yükseköğretim’de okuyan üniversite öğrencilerine burs veriyor. Ama bu burs sayıları belirli ve çok az olduğu için bütün öğrencilere burs vermek mümkün değil. Bu yüzden KYK başvuran bütün öğrencilere KYK kredi veriyor. Bu krediler çok düşük bir faizle üniversite eğitimi bittikten sonra geri ödeniyor.

2012 KYK Kredi SonuçlarıKYK bu sene burs ve kredi için  başvuran 661 bin 742 yükseköğretim öğrencisinin KYK‘ya yaptığı başvuruları değerlendirmeye devam ediyor. Bu değerlendirme sonuçları KYK tarafından 26 KASIM günü www.kyk.org.tr sitesinden KYK tarafından açıklanacak.

Kredi çıkan öğrenciler KYK‘ya taahhüt seneti göndermek zorundalar. Kredi almaya hak kazanan öğrenciler 28 Kasım-30 Aralık tarihleri arasında herhangi bir noterde vergi, resim ve harç ödemeden taahhüt senetini tanzim ve tasdik ettirmeleri gerekiyor. Kredi kazanan öğrencilerin bu taahhüt senetlerini en geç 30 Aralık tarihi mesai saati bitimine kadar YURTKUR‘un bölge veya yurt müdürlüklerine göndermeleri gerekiyor.

Gerekli işlemleri tam zamanında yapan üniversite öğrencileri ilk kredilerini 7 Ocak günü ilgili ziraat bankası hesaplarından alabilecekler. Krediler her ayın 7’sinde saat 00.00 itibariyle hesaplarınıza aktarılacaktır.Yorum Yapın