Yurtdışı Sözleşmeli Din Görevlisi Sınavı 2013

Diyanet İşleri Başkanlığı her sene kendisi farklı sınavlar düzenliyor. Kendi bünyesinde çalıştırdığı bütün memurları kendi özel sınavlarıyla alan Diyanet İşleri Başkanlığı 2013 yılı içerisinde de kendi bünyesinde çalıştıracağı memurları seçmek için ya da farklı sebeplerle 26 adet sınav düzenleyecek. Bu sınavlardan bir tanesi de Yurtdışı Sözleşmeli Din Görevlisi Sınavı’dır.

Her alandaki memur ihtiyacını kendi yaptığı sınavlarla karşılayan Diyanet, Yurtdışı’nda görevlendirilecek din görevlilerini de Yurtdışı Sözleşmeli Din Görevlisi Sınavı ile alıyor.

Yurtdışı Sözleşmeli Din Görevlisi Sınavı Nedir?

Diyanet‘in Yurtdışındaki camilerde- kuran kurslarında ya da farklı dernek, cami, vakıflara bağlı yerlerde görevlendirmek üzere din görevlisi almak için yaptığı sınavdır. Bu sınavda Diyanet’e bağlı olan Yurtdışındaki camilere ya da kurann kurslarına din görevlisi alımı yapılır. Ya da yurt dışındaki cemaat veya vakıfların talebine göre bu yerlerde görevlendirilmek üzere memur alımı yapılır.

Diyanet düzenlediği bu sınavda başarılı olan adayları yurtdışındaki kadrolara yerleştiriyor. Ayrıca Diyanet’ten memur isteyen yurtdışındaki dernek ve cemaatlere din görevlisi gönderiyor.

Diyanet bu adaylarla belli şartlar altında sözleşmeye bağlı olarak görevlendirme yapıyor.

Yurtdışı Sözleşmeli Din Görevlisi Sınavı Diyanet İşleri Başkanlığı’nın Dış İlişkiler Müdürlüğü tarafından düzenleniyor.

Yurtdışı Sözleşmeli Din Görevlisi Sınavı  2013 yılında Ocak ayı içerisinde yapılacak.Yorum Yapın