Yeni açılan fakülte ve üniversiteler

Yeni açılan üniversiteler Bakanlar Kurulu kararıyla Resmi Gazetede yayımlanarak hizmete girdiler.

Bakanlar Kurulu kararı ile Bayburt Üniversitesi’nde Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Bülent Ecevit Üniversitesi’nde Yabancı Diller Yüksekokulu, Şırnak Üniversitesi’nde Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu açıldı.

Karabük Üniversitesi’nde Sivil Havacılık Yüksekokulu kurulurken, Necmettin Erbakan Üniversitesi’nde bulunan Eğitim Bilimleri Fakültesi kapatıldı.

Maltepe Üniversitesi’nde bulunan Mimarlık Fakültesinin adının Mimarlık ve Tasarım Fakültesi, İpek Üniversitesi’nde bulunan İletişim Fakültesinin adının ise Sinema Sanatları Fakültesi şeklinde değiştirilmesi kararı alındı.

Anadolu Üniversitesi’nde bulunan Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu kapatılarak adı geçen Rektörlüğe bağlı olarak Spor Bilimleri Fakültesi, Ankara Üniversitesi’ndeki Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu kapatıldı.

Uludağ Üniversitesi’nde bulunan Mühendislik-Mimarlık Fakültesi kapatılarak adı geçen Rektörlüğe bağlı olarak Mühendislik Fakültesi ile Mimarlık Fakültesi ve Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nde bulunan Yaşar Doğu Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu kapatılarak adı geçen Rektörlüğe bağlı olarak Yaşar Doğu Spor Bilimleri Fakültesi kurulması kararı alındı.Yorum Yapın