2014 Dikey Geçiş Sınav Başvuruları

Meslek Yüksekokulları ile Açıköğretim Önlisans Programları Mezunlarının Lisans Öğrenimine Dikey Geçiş Sınavı (DGS) 19 Temmuz 2014 tarihinde yapılacak. Sınav başvuruları ise 26 Mayıs 2014 tarihinde başlayarak 4 Haziran 2014 tarihinde sona erecek.

ÖSYM tarafından yapılan açıklamaya göre, sınava meslek yüksekokulları ve açık öğretim ön lisans programlarından mezun olanlar ile son sınıfta okuyarak staj dışındaki mezuniyet şartlarını yerine getiren adaylar başvurabilecek. Sınava ayrıca KKTC’de3 ve yurt dışında okuyan uygun adaylar da başvurabilecek. İlahiyat Lisans Tamamlama Programlarına (İLİTAM) yerleştirilebilmesi için ise adayların DGS’ye girmelerinin zorunlu olduğu belirtildi.

Sınava başvuracak adayların belirtilen tarihler arasında 2014-DGS Kılavuzu ile Aday Başvuru Formuna ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden ulaşabileceği belirtilirken, başvuru kılavuzunun dağıtımının ve satışının yapılmayacağı vurgulandı.
2 Yorum yapılmış 2014 Dikey Geçiş Sınav Başvuruları

Avatar

ali yavuz nur

30 Mayıs 2014 Saat 1:37 pm hh

iki yıllık işletme bıtırdım açıkögretımden bende başvuru yapabilirmiyim. birde sorolacak olan sorular genel kültür ,genel yetenek gurubundanmı olacak. teşekkür ederim

Avatar

turgayayhan

30 Mayıs 2014 Saat 1:40 pm hh

Ali Bey, siz de başvuru yapabilirsiniz. Sorular belirttiğiniz üzere genel kültür ve yetenek ağırlıklı olmaktadır.

Yorum Yapın