Lise Tercih Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sistemi (TEOG) puanına göre öğrenci alacak liseler için başvuru sonuçları 22 Ağustos 2014 tarihinde açıklanacak.

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sistemi (TEOG) yerleştirme puanlarıyla öğrenci alacak liseler için tercih başvuru süresi 08 Ağustos 2014 tarihinde sona erdi. Öğrenciler, yapmış oldukları lise tercihlerinin sonuçlarını 22 Ağustos 2014 tarihinde MEB’in internet adresleri olan meb.gov.tr, oges.meb.gov.tr ve e-okul.meb.gov.tr üzerinden öğrenebilecekler.

YEP ile öğrenci alan okulların yerleştirme sonuçları ise yine aynı tarih olan 22 Ağustos’ta meb.gov.tr, oges.meb.gov.tr ve e-okul.meb.gov.tr adreslerinde ilan edilecek ve kesin kayıtları da bu tarihte sistem tarafından otomatik yapılacak.

LİSE NAKİL TALEPLERİ İÇİN BAŞVURULAR NE ZAMAN?

Nakil talepleri, öğrenci velisi tarafından öğrencinin kesin kaydının olduğu okul müdürlüklerine 25-28 Ağustos 2014 tarihleri arasında saat 17.00’ye kadar alınacak ve 29 Ağustos saat 19.00’da nakil yerleştirme işlemleri tamamlanacak.

Ekim ayı itibarıyla yapılacak nakillerde eylül ayı sonuna kadar yapılan nakiller sonucu oluşan taban puan esas alınacak.Yorum Yapın