AÖF Sınavıyla İlgili Önemli Hatırlatmalar

Açık Öğretim Fakültesi (AÖF) sınava girecek öğrenciler için önemli hatırlatmalarda bulundu. Sorunsuz bir sınav geçmesi için önemli hatırlatmalarda bulunan AÖF’nin resmi web sitesi www.anadolu.edu.tr de öğrencilerin işine yarayacak fazlasıyla bilgi yer alıyor.

Sınavla ilgili önemli hatırlatmalar

Sınavla ilgili önemli hatırlatmalar

AÖF sınavla ilgili önemli açıklamalarında, öğrencilerin dikkat etmesi gereken detaylara yer verdi. Önemli sınav hatırlatmalarından bazıları şu şekilde;

Görevliler için Hatırlatmalar

 • Sınava girecek öğrencilerin, “Sınav Giriş Belgesi” ile “Fotoğraflı ve Onaylı Kimlik Belgesi”ni yanlarında bulundurmalarının zorunludur. Belirtilen belgeleri yanında getirmeyen öğrenciler sınava alınmayacaktır.
 • Anadolu Üniversitesi Merkezi Sınav Yönergesi dikkatle okunmalı ve uygulanmalıdır.
 • Sınıf başkanları her bir adayın soru kitapçığı türünü cevap kâğıdındaki “Test Grubu” bölümüne kodlandığına dikkat etmeli, cevap kâğıdında yer alan “Test Grubu Kontrolü” bölümünü paraflamalıdır.
 • Salon başkanı olarak görev yapanların adayların test gurubunu “Salon Kontrol Listesi”nde kodlamalıdırlar.Sınav binalarında “Bina Sınav Sorumlusu” ve “Güvenlik Görevlileri” dışındaki tüm görevliler sınav süresince (varsa) cep telefonu vb. mobil cihazlarını kapalı konumda tutmak zorundadır.

Öğrenciler için Hatırlatmalar

Açıköğretim sınavına girecek öğrenciler için de hatırlatmaların yer aldığı internet sitesinde şu hatırlatmalara yer verildi.

 1. Sınava gireceğiniz binayı, sınavdan en geç 1 gün önce görmeniz yararınıza olacaktır.
 2. Sınava girebilmeniz için gerekli olan belgeleri sınava gitmeden önce mutlaka hazırlayın.
 3. Sınava girebilmeniz için gerekli belgeler dışında, yanınızda kâğıt, kitap, defter, not vb. hiçbir doküman; cep telefonu, bilgisayar, tablet, telsiz, kamera vb. hiç bir iletişim, depolama, kayıt ve veri aktarma cihazı; ruhsatlı veya resmi amaçlı olsa bile silah ve silah yerine geçebilecek hiç bir nesneye izin verilmemektedir.
 4. Sınav saatinden 1 saat önce sınava gireceğiniz binanın kapısında hazır bulunun.
 5. Sınavın ilk 15 dakikası dolduktan sonra, her ne sebeple olursa olsun hiçbir öğrenci sınava alınmamaktadır.
 6. Sınavda yapacağınız işaretlemeler ve yazacağınız yazılar için yanınızda koyu yazan siyah kurşun kalem ve iz bırakmayan silgibulundurunuz.
 7. Cevap kâğıdı üzerine test grubunuzu (kitapçık türünü) (A, B, C, D) kodlamayı unutmayınız. Test grubunu (kitapçık türünü) (A, B, C, D)kodlamayan veya birden fazla kodlama yapan öğrencilerin sınavları geçersiz sayılacaktır.
 8. Sınavda hesap makinesi kullanabilirsiniz. Ancak, kullanacağınız makinede alfabetik tuş takımı (A, B, C, …) ve program yapılmasına, saklanmasına, çalıştırılmasına imkân veren EXE, STORE, RUN vb. tuşlar bulunmamalıdır. Aksi takdirde sınavınız ne yazık ki geçersiz sayılacaktır.
 9. Resmi kıyafetle (kıtalarından izinli er ve erbaşlar haricinde) sınava giremezsiniz.

Sınavın sorunsuz geçmesi ve herhangi bir sorun ile karşı karşıya kalınmaması adına yapılan hatırlatmaların önemli olduğunu ve kesinlikle riayet edilmesi gerektiğini hatırlatmak istiyoruz.Yorum Yapın