TEOG Sınav Sonuçları

Yüz binlerce 8. sınıf öğrencisinin merakla beklediği TEOG sınav sonuçları, her an açıklanabilir. Geçtiğimiz yıl 14 Ocak’ta açıklanan sonuçlar, bu sene de aynı tarihlerde açıklanacak mı? TEOG sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? TEOG sınav sonuçları belli oldu mu?

TEOG Sınav Sonuçları

TEOG Sınav Sonuçları

Hatalı sorulardan dolayı açıklanması için mahkeme kararı beklenen TEOG sınavı, 8. sınıf öğrencilerinin heyecanını gittikçe tırmandırıyor. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) mahkemeden çıkan kararla iki farklı şekilde TEOG puan hesaplaması yaptı.

Mahkemeden çıkacak karara göre hesaplanacak TEOG sınav sonuçlarının, Cuma günü açıklanması bekleniyor. 22 Ocak’tan önce açıklanması gereken TEOG sınav sonuçları, sorulan 5 yanlış sorudan dolayı 7 ayrı dosya açılmasıyla karşı karşıya kalmıştı. 22 Ocak’ta öğrenciler sömestr tatiline girecekler. Bu durumda TEOG sonuçlarının sisteme işlenmesi gerekiyor.

TEOG Sınav Sonuçları Nasıl Öğrenilir?

Yarın açıklanması beklenen TEOG sınav sonuçlarını öğrenmek için veliler, http://e-okul.meb.gov.tr ya da http://meb.gov.tr adresine giriş yaparak öğrenebilecekler.Yorum Yapın