Van’da Eğitime Kar Engeli

Van’da şiddetli kar yağışından dolayı çoğu yol trafiğe kapanırken eğitime Van merkez ile İpekyolu, Edremit ve Tuşba ilçelerinde bir gün ara verildi.

Van'da eğitime kar engeli

Van’da eğitime kar engeli

Valilikten yapılan açıklamaya göre;  İl Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla Van merkez, İpekyolu, Edremit ve Tuşba ilçelerinde eğitime bir günlüğüne ara verildi. Diğer ilçelerdeki eğitim ile ilgili kararın kaymakamlıklarca verileceğine değinilen açıklamada; “Son meteorolojik tahminler ve alınan veriler çerçevesinde, ilde yoğun kar yağışı ve hava sıcaklığındaki düşüşün devam edecek olması ve oluşabilecek buzlanma nedeniyle kamu kurum ve kuruluşlarında görevli personelden, hamile olanlar ile engelli personelin, 15 Ocak 2016 Cuma günü idari izinli sayılmaları Valiliğimizce uygun görülmüştür” dendi.

Gece yarısından beri etkili olan kar yağışı, yarım metreye ulaştı. Sabah okula giden çoğu öğrenci, tatil olacağından habersiz oldukları için okul kapılarından geri döndüler.

Bazı okul idarecileri tarafından velilere kar tatili yapıldığı haberi gitmişti. Ancak haberi olmayan öğrenciler servislerin yolda kalmasıyla zor anlar yaşadılar.Yorum Yapın