YGS başvuruları son günü ne zaman?

Öğrencilerin heyecanla bekledikleri YSG sınavı için kayıt işlemleri devam ediyor. Yükseköğretime Geçiş Sınavı’na (YGS) kayıtları devam ederken, henüz kayıt olmayanlar dikkat! Son kayıt tarihi 20 Ocak 2016 saat: 23:59’da.

Her yıl düzenlenen ve üniversiteye girmek için yapılan ilk sınav Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) bu yıl 13 Mart 2016 Pazar günü tek oturumda yapılacak. Saat 10:00’da başlayacak sınav 160 dakika sürecek. Ancak kayıt yaptırmayanlar son günlerde olduklarını bilmeleri gerekiyor.

YGS başvuruları son günü ne zaman?

YGS başvuruları son günü ne zaman?

YGS Başvuru nasıl yapılır?

ÖSYM’nin resmi internet sitesi üzerinden başvurular yapılmaktadır. Daha önce girişi olmayanlar ise lise ve dengi okullardan başvurularını yapabilecekler. YGS kaydı yapan öğrencilerin ödemelerini 21 Ocak tarihine kadar yapmaları gerekiyor. 2 oturum şeklinde yapılacak olan sınavda, Direkt geçiş hakkını kullanmak isteyenler “15 TL” sınava girmek isteyen öğrenciler ise “55 TL” para ödeyecekler. http://www.osym.gov.tr sitesinden kayıt ve ödeme işlemleri gerçekleştirilebiliyor. Buna ek olarak AKBANK şubelerinden de YGS ödemeleri gerçekleştirilebiliyor.

Başvuru merkezlerinden YGS başvurusu yapacakların, forumu eksiklik doldurmaları gerekiyor. Bununla birlikte başvuruya gidenlerin yanlarında soğuk damga basılı, güncel bir fotoğraf ve T.C. kimlik numarası bulunan nüfus cüzdanı veya süresi geçerli pasaport olması gerekiyor.Yorum Yapın